Zmagasz się z nadmierną potliwością pach?

Zmagasz się z nadmierną potliwością pach?

Zmagasz się z nadmierną potliwością pach? Niestety jest to dolegliwość jaką ukrywa bardzo wiele osób, niejednokrotnie w nieskuteczny sposób starając się zwalczyć nieprzyjemny zapach powstający podczas zwiększonej produkcji gruczołów potowych czy też efekt pod postacią pojawiającej się plamy. Stosowanie popularnych kosmetyków nie przyniesie nam ulgi, wręcz przeciwnie w takim przypadku niezbędne jest nie tylko zdiagnozowanie problemu ale również leczenie lub wyeliminowanie zjawiska jakim jest nadmierna potliwość pach. Oczywiście istnieją skuteczne metody, zabiegi a nawet wykonuje się niejednokrotnie operację co za tym idzie należy przede wszystkim ustalić najbardziej skuteczne w tym zakresie rozwiązanie.

Czego efektem jest nadmierna potliwość pach?

Nadmierna potliwość pach może być wynikiem otyłości, nadmiernego wysiłku a nawet karygodnych błędów gdy chodzi o odpowiednią pielęgnację czy higienę naszego ciała, także zły wybór samego stroju (zwłaszcza gdy chodzi o stosowanie ubrać ze sztucznych materiałów). Często nadmierna potliwość pach jest uwarunkowana genetyczna albo stresem czy popularnych chorób powiązanych z gorączką. Cukrzyca czy zawał mięśnia sercowe, niektóre choroby zakaźne jak gruźlica czy menopauza albo zmiany hormonalne, zatem jak widać powodów dla których pojawiła się nadmierna potliwość pach może być bardzo wiele. Dlatego jak najbardziej ogromne znaczenie w tej sytuacji ma zdiagnozowanie przyczyny, określenie co jest efektem tego iż nadmierna potliwość pach stała się wręcz nie lada problemem oraz jak ograniczyć takie zjawisko. Jak wspomniano powyżej, wiele osób stosuje nieodpowiednie metody pielęgnacji a nawet zupełnie zapomina o tym, iż stosowanie poszczególnych kosmetyków nie przyniesie raczej zamierzonego efektu.

Jak zwalczać nadmierną potliwość pach?

Jeżeli chcesz zwalczyć nadmierną potliwość pach, to w pierwszej kolejności pamiętajmy aby skorzystać z pomocy lub wsparcia dermatologa, chirurga ewentualnie lekarza powiązanego z dziedziną którą jest medycyna estetyczna. Na samym początku zastosowane zostaną odpowiednie maści i antybiotyki także leki antybakteryjne, niekiedy idealnym rozwiązaniem okaże się zabieg jonoforezy który w bezpieczny sposób pozwala na zamknięcie gruczołów potowych bez potrzeby ich usuwania. Często jednak jedyną alternatywą pozostaje zabieg operacyjny a więc chirurgiczny polegający na usunięciu gruczołów potowych czy też wycięciu przecięć nerwowych jakie były odpowiedzialnie za ich prawidłowe co za tym idzie działanie. Ciekawym rozwiązaniem są również zastrzyki z zastosowaniem botoksu, w końcu bądź co bądź botulina ogranicza niemal całkowicie wydzielanie potu. Jak zatem widać, możliwości oraz sposobów by zwalczyć nadmierną potliwość pach jest bardzo wiele, niemal zawsze zachodzi jednak potrzeba zjawienia się u lekarza lub odpowiedniego co za tym idzie specjalisty. Nie starajmy się ukryć nadmiernej potliwości pach, niech nie stanie się ona dla nas nie lada wstydliwą dolegliwością, lecz rozpocznijmy w tym aspekcie skuteczne leczenie.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *